گالری ما

اطلاعات تماس

بازسازی دکوراسیون آشپزخانه در جهت ایجاد تنوع و ترمیم بخش‌های قدیمی انجام می‌شود. اگرچه از واژه بازسازی استفاده می‌شود. اما عملا در برخی از پروژه‌ها، فضای آشپزخانه از کف تا کابینت ها تغییر خواهند کرد. اینکه چه مقدار برای اجرای بازسازی لازم است، بستگی به عوامل زیادی دارد. مثلا وسعت آشپزخانه، نوع بازسازی و … در این زمینه‌ی تاثیرگذارند. در واقع برخی از پروژه‌ها نیز صرفا نوسازی هستند. اجرای کف و بازسازی کابینت قدیمی نیاز به زمان متفاوتی دارد. معمولا شرکت‌های بازسازی سعی می‌کنند، کمترین هزینه را نسبت به سایر رقبا پیشنهاد دهند. به دلیل شرایط اقتصادی نیز اکثر افراد به دنبال بازسازی با قیمت پایین هستند.

آشپزخانه

در بسیاری از خانه‌های قدیمی از کابینت فلزی استفاده می‌شود. این نوع کابینت در گذشته به عنوان یک مدل جدید، بسیار پرطرفدار بود. اما با ورود کابینت‌های چوبی ام دی اف، دیگر کسی از این نوع کابینت استفاده نمی‌کند. برخی نیز تمایل دارند که کابینت‌های فلزی و قدیمی آشپزخانه را نوسازی و بازسازی کنند.

آشپزخانه

بازسازی کابینت قدیمی آشپزخانه به چه صورت است؟

در گذشته هر خانواده می‌توانست با پرداخت هزینه‌های کمتری، نسبت به ساخت یک ساختمان نوساز اقدام کند. اما امروزه این کار به دلیل هزینه‌های زیاد مصالح، عملا قابل انجام نیست. به ویژه در شهرهای بزرگ مانند تهران، کمبود فضا و گرانی موجب شده است که بیشتر افراد، خانه های قدیمی را بازسازی کنند. این کار توسط شرکت‌های دکوراسیون داخلی انجام می‌شود. طراحی کابینت و بازسازی کابینت قدیمی از خدمات ارائه شده است. بازسازی دکوراسیون آشپزخانه با توجه به نوع قدیمی بودن اجزای آن متفاوت است.

معمولا فضای آشپزخانه در یک خانه‌ی قدیمی به صورت یک اتاق مجزا طراحی می‌شود. در این صورت دیگر اپن به شکل امروزی وجود ندارد. کابینت‌ها نیز اغلب فلزی هستند. برای بازسازی این فضا زمان زیادتری لازم است.

بازسازی کابینت فلزی قدیمی

کابینت فلزی را می‌توان با استفاده از برچسب‌های ام دی اف بازسازی کرد. برخی نیز از رنگ‌های متنوع برای ایجاد تنوع استفاده می‌کنند. استفاده از متریال‌های مختلف نیز مانند شیشه قابل انجام است. طراحان ایده‌های بسیار زیادی برای اجرای کابینت در نظر دارند. معمولا پروژه قبل از اجرا به صورت یک لیست به همراه قیمت به مشتری ارائه می‌شود. نظر مشتری می‌تواند موجب ایجاد تغییراتی در نوع طراحی شود.

در صورتی که کابینت‌های فلزی آشپزخانه زنگ زده باشند، روند کار طولانی تر خواهد شد. گاهی کابینت مورد نظر عملا قابل استفاده نیست. در این صورت باید نسبت به خرید یک کابینت جدید اقدام کرد. البته طراحان برای بازسازی روش‌های متنوعی را در نظر دارند. بازسازی دکوراسیون آشپزخانه یک منزل قدیمی را می‌توان با توجه به نوع چیدمان فضاهای دیگر انجام داد.

بازسازی آشپزخانه

آیا بازسازی آشپزخانه قدیمی با کمترین هزینه ممکن است؟

  • نوع متریال، متراژ فضا و … از عواملی هستند که روی هزینه‌های بازسازی دکوراسیون آشپزخانه قدیمی تاثیرگذارند. در واقع گاهی یک فضا متراژ کمی دارد. در نتیجه مصالح و متریال کمتری را باید برای بازسازی خریداری کرد. سالم بودن کف آشپزخانه می‌تواند بخش اعظمی از هزینه‌ها را کاهش دهد. معمولا بازسازی با کمتری هزینه مربوط به آشپزخانه‌های کوچک است. این فضاها در مدت زمان کمتری نیز نوسازی و بازسازی خواهند شد.
  • بستگی دارد که آشپزخانه مورد نظر چه مقدار قدیمی باشد. سال ساخت و خرید کابینت و اجرای کف، روی قیمت نهایی موثر است. آشپزخانه قدیمی سنتی هزینه‌های بیشتری نسبت به یک آشپزخانه مدرن خواهد داشت. معمولا در فضای مجازی از تصاویر قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه استفاده می‌شود. با استفاده از این تصاویر می‌توانید نوع بازسازی و شرح هزینه‌های شرکت مورد نظر را مشاهده کنید.
بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه کوچک

امروزه اغلب خانه‌ها دارای متراژ‌های کوچک هستند. بازسازی خانه‌های چهل متری با یک آشپزخانه‌ی کوچک، در مدت زمان کمی قابل انجام است. میزان زمان برای بازسازی دکوراسیون آشپزخانه در فضاهای مختلف 100 متری، 70 متری و 60 متری نیز با یکدیگر تفاوت دارد. بازسازی آشپزخانه کوچک معمولا با استفاده از متریال روز و مدرن انجام می‌شود. حتی اگر نوع طرح سنتی باشد، اغلب از کابینت‌های جدید برای این کار استفاده می‌شود. گاهی نیز کابینت‌های قدیمی با روکش بازسازی می‌شوند. بازسازی کابینت قدیمی تا حدودی زمان‌بر است. در ادامه ویژگی‌های بازسازی آشپزخانه کوچک را ذکر خواهیم کرد:

  • کاهش مدت زمان اجرای پروژه بازسازی آشپرخانه
  • استفاده کمتر از متریالی مانند کابینت
  • کاهش هزینه‌ها

بنابراین یک پروژه بازسازی آشپزخانه کوچک، زمان کمتری نسبت به بازسازی آشپزخانه بزرگ دارد. بازسازی اپن آشپزخانه گاهی به دلیل قدیمی بودن نیاز به تخریب دیوار دارد. این امر ممکن است هزینه‌های بیشتری برای اجرای کار لازم داشته باشد.

تصاویر قبل و بعد بازسازی آشپزخانه

قبل و بعد بازسازی آشپزخانه معمولا در قالب تصاویر قبل و بعد در سایت یا فضای مجازی قرار می‌گیرد. این تصاویر اغلب برای مقایسه‌ی نوع بازسازی دکوراسیون آشپزخانه کاربرد دارند. زیرا با استفاده از آن می‌توانید میزان تغییرات در چیدمان، کابینت، اپن، پرده و … را مشاهده کنید.

استفاده از پرده‌های چوبی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی آشپزخانه داشته باشد. معمولا از قبل و بعد بازسازی آشپزخانه فیلم نیز تهیه می‌شود. با این روش مخاطب به صورت کاملا عینی در جریان روند بازسازی و نوع طراحی قرار خواهد گرفت. اگر فضای آشپزخانه نورگیر باشد، تاثیر زیادی روی زیبایی آن خواهد داشت.

بازسازی آشپزخانه غیر هم سطح

برخی از افراد نوع خاصی از آشپزخانه را به طراح پیشنهاد می‌دهند. مثلا آشپزخانه غیر همسطح یک نوع از این طرح‌ها است. تعیین نوع کابینت و جنس آن، استفاده از کفپوش خاص برای آشپزخانه و … می‌توانند روی قیمت نهایی اجرای پروژه موثر باشند. یک آشپزخانه جدید و مدرن باید با توجه به تکنولوژی روز طراحی شود.

بازسازی دکوراسیون آشپزخانه امری کاملا تخصصی است. معماران برای اجرای پروژه‌های مختلف آموزش‌های لازم را دیده‌اند. یکسان بودن سطح و یا غیر همسطح بودن کف در یک فضا می‌تواند با توجه به نظر طراح اجرا شود. گاهی بر سر بازسازی دکوراسیون آشپزخانه در یک پروژه، موانع بسیار زیادی وجود دارد. در نتیجه نمی‌توان نظر قطعی را در مورد نوع طرح نهایی به مشتری ارائه کرد. اما از نظر انتخاب نوع کابینت و یا کفپوش، مشتری می‌تواند نظرات خود را پیشنهاد دهد. استفاده از مواد و مصالح مرغوب نیز روی کیفیت و زیبایی طرح ارائه شده، موثر است. بهتر است از متریال درجه یک برای این کار استفاده شود.

آنلاین از ما مشاوره رایگان بگیرید