گالری ما

اطلاعات تماس

دکوراسیون داخلی مانند سایر هنر ها دارای سبک و اصولی می باشد که با گذشت زمان دستخوش تغییراتی شده است . بدین جهت یک دکوراتور حرفه ای باید با تمامی این اصول و قوانین آشناییت داشته باشد . ما در ادامه به طور جامع و کامل درمورد دکوراسیون داخلی و عوامل مربوط به آن توضیح داده ایم . پس با ما همراه باشید .

دکوراسیون داخلی چیست ؟

در واقع به بیان ساده دکوراسیون داخلی به هماهنگ سازی طراحی شده برای زیبا تر کردن محیط از نظر رنگ ها ، اثاثیه و دیگر لوازم در یک ساختمان به صورت خلاقانه می باشد . به عبارتی دیگر دکوراسیون داخلی مرتبط به هنر و دانش ایجاد یک فضای داخلی پر از آرامش  و حس خوب برای کاربران می باشد  . دکوراسیون داخلی باید با توجه به مواردی چون میزان فضای در دسترس ، روحیات افراد ، مبلمان ، رنگ ها و . . . انجام شود تا بتواند یک فضای خلاقانه و زیبا را برای شما به ارمغان آورد . البته امروزه انواع مختلفی از دکوراسیون ها مثل دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن ، مینیمال و . . . وجود دارد که در ادامه بیشتر به آنها می پردازیم .

دکوراسیون داخلی مدرن چیست ؟

امروزه یکی از پر طرفدار ترین انواع دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی مدرن می باشد که سادگی ویژگی بارز این دکوراسیون است . یکی دیگر از ویژگی های سبک مدرن ،استفاده از لوازم کاربردی و هدفمند می باشد . این نوع دکوراسیون داخلی برای افرادی که به سادگی و منظم بودن اهمیت می دهند ، می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد . هم چنین در سبک مدرن از رنگ ها خنثی و ملایم در قسمت های مختلف خانه استفاده می شود .

دکوراسیون داخلی کلاسیک چیست ؟

به طور کلی می توان گفت که سبک کلاسیک شکل تغییر یافته سبک سنتی غرب است که به شدت به نظم و تقارن پایبند می باشد که این نظم در دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک بسیار مشهود است. دکوراسیون داخلی کلاسیک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است و استقامت خاصی را به فضای مورد نظر القا می کند که همین سبب تمایز بیش از حد آن با دیگر انواع دکوراسیون داخلی شده است .

در طراحی دکوراسیون داخلی به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

  • نقشه داخلی
  • نور محیط
  • پوشش دیوار ها و سقف
  • مبلمان و سایر لوازمی که جنبه تزئینی دارند
  • تفکیک پلان ها

طراحی داخلی با دکوراسیون داخلی چه تفاوت هایی دارد ؟

اغلب افراد بر این باور هستند که طراحی داخلی با دکورایسون داخلی یکسان هستند ، اما در واقیعیت این چنین نیست . هنگامی که یک دکوراتور داخلی رنگ اتاق خواب شما را انتخاب می کند ، از طرفی دیگر طراح داخلی رنگ اتاق به جهت تغییر ساختار یک اتاق رنگ آن را تغییر می دهد . دکوراتور داخلی با ظواهر و حس و حال فضای مورد نظر سر و کار دارد در حالی که یک طراح داخلی سعی دارد بهترین استفاده را از فضا ببرد .

دکوراسیون داخلی چه مسئولیتی دارد ؟

دکوراسیون داخلی به منظور پوششی برای فضای مورد نظر می باشد که با مفهومی گسترده مانند پست مدرن ، رترو و زیبایی شناسی سنتی آغاز شده و سپس به جزئیات آن سبک می پردازد . دکوراتور داخلیه به طور معمول از شروع طراحی تا پایان آن به یک سبک می پردازد تا بتوانند یک نوع پیوستگی با در نظر گرفتن سایر عوامل موجود ایجاد کند . هم چنین طرح باید با مفهوم کلی سبک و دکوراسیون فضا سازگاری و همخونی داشته باشد تا زیباتر و بهتر جلوه کند .

دکوراسیون داخلی خانه

جنبه های کلیدی در دکوراسیون داخلی چیست ؟

امروزه دکور کردن خانه به شیوه DIY بسیار مورد توجه قرار گرفته است و مردم به این موضوع گرایش پیدا می کنند که خود به دکوراسیون داخلی فضاهای مئنظر خود بپردازند . همانطور که میدانید افراد به شیوه های گوناگونی تفکر می کنند پس حقیقتا خود بهتر می دانند که چه چیز هایی برای او مطلوب تر است . پس بدین منظور باید آگاهی و اطلاعات خود را در زمینه دکوراسیون داخلی بالا ببرند . اولین نکته قابل توجه تم یا موضوع می باشد که نقطه کانونی انجام دکوراسیون داخلی است و به همین منظور باید با توجه به روحیات تم مورد نظر را انتخاب کنید .سپس باید رنگ مناسب اتاق را انتخاب کنید چرا که رنگ ها به راحتی کلیت ظاهر و حس اتاق را متحول می کنند .هم چنین باید فضای مروطه توسط مبلمان شخصی سازی شود تا ویژگی های خاص اتاق و خانه شما نمایان شود . شما می توانید با انتخاب آگاهانه و مناسب مبلمان فضای زیباتری را خلق کنید .

آشنایی بیشتر با طراحی اتاق خواب

چرا طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت دارد ؟

باید به این نکته اشاره کنم که طراحی دکوراسیون داخلی علاوه بر زیبا سازی جلوه محیط مورد نظر ، بر خلق و خوی افراد نیز بسیار تاثیر گذار می باشد . استفاده از طیف های رنگی شاد ، ایده های خلاقانه در نورپردازی باعث ایجاد فضایی پر از آرامش برای افراد می شود . هم چنین طراحی دکوراسیون داخلی فقط محدود به محیط منازل نمی باشد و میتواند در مکان ها و محیط های مختلف دیگر نیز پیاده شود . برای مثال طراحی درست و اصولی دکوراسیون داخلی محیط های کاری و تجاری می تواند باعث افزایش روحیه کارکنان و اعتبار آن شرکت شود .

سخن پایانی

همانطور که گفته شد دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به این موضوع توجه کامل داشته باشید چراکه نوع و سبک دکوراسیون فضای موردنظر شما روی عوامل متعددی تاثیرگذار می باشد . پس بهتر است با توجه به نکاتی که گفته شد بهترین سبک دکوراسیون داخلی را برای خانه ، اتاق خواب ها ، محیط های اداری و . . به ارمغان بیاورید .

آنلاین از ما مشاوره رایگان بگیرید