گالری ما

اطلاعات تماس

پرده آشپزخانه مینیمال به گونه ای طراحی می شود که از اضافه نمودن تزیینات اضافی پرهیز کرده و بسیار ساده و دلباز است. به طور کلی پرده آشپزخانه مینیمال طراحی بسیار ساده و به دور از تزئینات و جزئیات اضافی دارد.

دیزاین آشپزخانه کوچک

نکاتی در دیزاین و انتخاب پرده آشپزخانه مینیمال

دیزاین و انتخاب پرده آشپزخانه بسیار مهم است، زیرا آشپزخانه، به قلب خانه تعبیر شده است. پس چه بهتر که از پرده آشپزخانه مینیمال استفاده شود. زیرا  تاثیر مستقیمی بر دکوراسیون آشپزخانه و مبلمان و فضای خانه دارد.

قبل از انتخاب یکی از انواع پرده آشپزخانه مینیمال حتما به سبک، رنگ و دکوراسیون داخلی آشپزخانه و پذیرایی توجه کنید و سپس با توجه به آن فاکتورها، یکی  را انتخاب نمایید. رنگ این نوع پرده ها را از میان رنگ های خنثی و یا رنگ طبیعی انتخاب کنید. رنگ هایی مانند لاکتیک، رنگ زیتونی، بژ و قهوه ای روشن، سفید، صورتی، گلبهی، آبی و سبز روشن. گاهی ممکن است که به دلیل زیبایی و وضوح شکل های هندسی، ورود نور و ایجاد سادگی در دیزاین پرده، نوع پرده به گونه ای طراحی شود که تمام عرض پرده را پوشش ندهد.

قطعا کسی که دنبال دکوراسیونی آرام و به دور از تزئینات اضافی است، و از تجملات و شکوه و تزئینات اضافی خسته شده است با پرده آشپزخانه مینیمال آشنا خواهد شد.

ویژگی مشترک تمامی پرده های آشپزخانه مینیمال عبارتند از: سادگی و زیبایی، تک رنگ بودن، کاهش چین های روی پرده، حذف طرح های شلوغ، درهم و یکدست بودن سطح پرده.

15 ایده جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک را می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

پرده آشپزخانه مینیمال

انتخاب پرده های مینیمال آشپزخانه چه مزایایی دارد

 1. پرنور و دلباز است.
 2. طراحی ساده دارد و گاهی نیز طرح روی آن، پراکنده و محو است.
 3. کارآمدی بالا دارد.
 4. علاوه بر ساده بودن، بسیار مدرن و شیک است.
 5.  فضای کمی اشغال می کند.
 6. کاربری آن بسیار آسان و راحت است.
 7. تنها از یک لایه پرده تهیه می شود.
 8.  به آسانی و بسیار سریع، قابلیت تنظیم نور آشپزخانه را دارد.
 9. باعث بالا بردن روحیه و انرژی بخشیدن به اعضای خانواده.
 10. حق انتخاب المان های بیشتر و متفاوت تر در دکوراسیون داخلی را ایجاد می کند.
 11. اجازه ی ترکیب انواع رنگ ها و دیزاین ها در مبلمان منزل.
 12. امکان دسترسی بیشتر به محیط اطراف.
 13. استفاده ی بهینه و حداکثر از فضای یک آپارتمان کوچک.
 14. امکان تغییر سایز در اکثر پرده های مینیمال( امکان دوباره استفاده ی دوباره از پرده در مکان های دیگر).
 15. القای حس آرامش و تمرکز به دلیل سادگی پرده های مینیمال.
 16. استفاده از تکنولوژی در ساختار اکثر پرده های مینیمال با حفظ سادگی.( استفاده از موتور برقی یا شارژی و ریموت کنترل برای به حرکت درآوردن پرده به جای استفاده از زنجیر آویزان در کنار پرده).

برای دریافت اطلاعات بیشتر در سبک طراحی مینیمال می توانید به لینک مراجعه نمایید.

انواع پرده مینیمال برای دیزاین آشپزخانه

 •   پانچ: این نوع پرده آشپزخانه مینیمال بسیار سریع می تواند فضای آشپزخانه را پوشش دهد. بسیار ساده، متنوع و زیبا است. پرده های پانچ توسط گیره هایی که در داخل میل پرده نصب شده اند قابل حرکت و جابجایی می باشند.
 •   کرکره: پرده های کرکره ای، تک رنگ هستند و به راحتی با رنگ دکوراسیون هماهنگ و ست می شوند. تنوع پرده های کرکره بسیار زیاد است و در دو نوع کرکره فلزی و چوبی در بازار عرضه می شوند.
 •   پرده ی هانیکام: این نوع از پرده شبیه به پرده ی پلیسه است. اما پلیسه های آن دوبل، بسیار ساده و متنوع هستند.
 •   زبرا: این نوع پرده با دو طرح زنجیری و موتورایز در دسترس می باشد. تنظیم نور آشپزخانه با آن بسیار آسان است. هنگام جمع کردن وبستن پرده زبرا، پرده به طور کامل داخل قاب جمع می شود.
 •   سیلوئت: نام دیگر این نوع پرده آشپزخانه مینیمال، پرده ی سه بعدی است. به عبارتی ساده تر، از تلفیق سه نوع پرده ی کرکره، شید و آلومینیومی تهیه شده است و به راحتی می توان میزان نور را تنظیم کرد.
 •   پرده های پلیسه: همانطور که از نام آن پیداست، به صورت پلیسه ای است و  یکی از انواع پرده مینیمال است و انواع متفاوتی دارد مانند؛ پلیسه دستی، زنجیری و شب و روز( مجهز به دو لایه پرده توری و پارچه است که در روز از تور و در شب از پرده ی پارچه ای آن استفاده می شود).
 •   پرده های پنل تراک؛ بسیار ساده، خاص و مکانیزم هستند. حرکت پرده به صورت افقی و به صورت تراک است.
 •   شیدرول: پرده های شید ( شیدرول) نیز از انواع پرده مینیمال است و انواع بسیار متفاوتی دارند، مانند: توری، پلیمری، بامبو و … این نوع از پرده ها معمولا به یک قاب در بالای آنها مجهز هستند و همین امر باعث پنهان شدن نوار بالای پرده شده و به زیبایی و سادگی آن اضافه می کند. با استفاده از یک بند و یا ریسمان در کنار پرده، به صورت رولی و به راحتی باز وبسته می شوند.

از خدماتی که ما ارائه می کنیم می توانیم به طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه اشاره نماییم که با مراجعه به لینک می توانید اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

آنلاین از ما مشاوره رایگان بگیرید